شاخه:کتاب‌ها
پرینت
بازدید: 5328

کتابچه جیبی «جامه‌دان پر و پیمان» مشتمل بر متن سه سخنرانی از هدی صابر درباره امام حسین و عاشورا منتشر شد.  هر سه سخنرانی در ماه محرم و در سال‌های ۱۳۸۶، ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ انجام گرفته‌اند.

سخنرانی نخست با عنوان «جامه‌دان پر و پیمان» در تاریخ ۷ بهمن ۱۳۸۶ در منزل آقای طاهر احمدزاده در مشهد انجام شده است. این مراسم به همت جمعی از انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌های شرق کشور و با مشارکت جمعی از اعضای شعبه‌ی خراسان سازمان دانش آموختگان ايران اسلامی ادوار تحکیم وحدت در تاریخ ۶-۴ بهمن (۱۷-۱۵ محرم) در مشهد برگزار شد و طی آن علاوه بر آقای طاهر احمدزاده، مرحوم احمد قابل، آقای حامد علوی، استاد احمد طهماسبی، شهید هدی صابر و آقای تقی رحمانی نیز به ایراد سخنرانی پرداختند.

دومین سخنرانی در محرم (دی‌ماه) ۱۳۸۷ انجام گرفته و عنوان اصلی آن، «جامه‌دان پر و پیمان» و از لحاظ مضمون نیز مشابه سخنرانی قبلی (مشهد) است که با تفصیل و افزودن نکاتی تازه طرح شده است. برای اینکه عناوین این دو سخنرانی مجزا باشند، عنوان «آموزش عاشورا؛ دینامیسم سه‌گانه» برگزیده شده که ماخوذ از متن بحث شهید صابر است.

سومین متن نیز سخنرانی شهید هدی صابر در  دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در دهه‌ی اول محرم (یک‌شنبه ۲۹ آذر) ۱۳۸۸ ، مقارن با روز درگذشت مرحوم آیت‌الله منتظری است.

این سه متن در قالب یک کتاب جیبی کوچک طراحی‌شده و علاقمندان می‌توانند آن را با فرمت پی‌دی‌اف از لینک زیر دریافت نمایند:

دریافت کتاب «جامه‌دان پر و پیمان»

 

مسیر جاری:   صفحه اصلی بینش و اندیشهکتاب‌ها
| + -
استفاده از مطالب سایت با ذکر ماخذ مجاز می‌باشد